Poszycia dachowe chojnice

Najlepsze pokrycia dachowe

Budowa domku to postępowanie, która żąda wielkiego zaangażowania, wiedzy a także fachowego doradztwa podczas następnych etapów pracy. Najistotniejsze etapy budowy to w pierwszej kolejności fundamenty, na których podpierać się będzie cała budowa, a następnie ściany, albowiem od artykułu, z którego są stworzone i od staranności przy ich wznoszeniu zależy na przykład ciepło w budynku. Dodatkowe znaczące etapy to stropy oraz dach.
Jeżeli rozchodzi się o stropy, znaczące jest, by posiadały one dobrą nośność a w dodatku sztywność, ale w szczególności izolacyjność.
TymczaseZ kolei dach wyznaczać będzie niezwykle ważną ochronę dla naszego budynku. Najważniejszym jego zajęciem jest ochrona przed funkcjonowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale jednocześnie ochrona wnętrza nie tylko przed uciekaniem ciepła, ale również przed nagromadzaniem się tam wilgoci.
Dach ma więc do spełnienia dużo ważnych zadań i dlatego powinien być wykonany starannie a w dodatku z odpowiednich artykułów.
Przy budowie domów jednorodzinnych, wśród najbardziej modnych pokryć dachowych, pojawiają się gonty bitumiczne, blachy a także blachodachówki, dachówki ceramiczne i cementowe.
Za najbardziej solidne pokrycia dachowe uznaje się od wielu lat dachówki ceramiczne. Wprawdzie takie pokrycie będzie najcięższe i najdroższe, ale równocześnie ładne a przy tym cudownie nadające się do dachów o wielorakich kształtach.
Dachówki cementowe są również modne i z wyglądu niesłychanie podobne do ceramicznych, a na ich korzyść przemawia to, że są od nich lżejsze a przy tym tańsze.
Jeżeli rozchodzi się o gonty bitumiczne podkreślić należy w szczególności ich lekkość, dzięki czemu realizują swoją rolę nawet wtedy, gdy struktura dachu nie jest przystosowana do dźwigania ciężkiego poszycia. Gonty bitumiczne to po prostu kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego, osiągalne zazwyczaj w elastycznych pasach, które nie trudno dopasować do kształtu dachu. Pasy gontu da się przykleić na każdą nierówność, nawet na dawne pokrycia dachowe.
Nadzwyczaj chętnie stosowane, zarówno na dachy świeżo stawianych budynków, ale też w czasie odnowie wiekowych, są blachodachówki. Ich plusem jest fakt, że są tańsze oraz w dużej mierze lżejsze od dachówki ceramicznej. Wadą zaś jest jej mniejsza trwałość i to, że słabiej ukrywają wrzask, a więc deszcz, grad lub wiatr będą bardzo słyszalne na poddaszu budynku z takim pokryciem dachowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.