Dachówki betonowe skarżysko kamienna

Dachówki betonowe opcją dla dachówek ceramicznych

Dachówki betonowe (cementowe) uzyskuje się z piasku, cementu portlandzkiego oraz pigmentów na bazie tlenków żelaza a także wody. Po dołożeniu podwójnej warstwy akrylowej, pozyskuje się gotowy wyrób. Mogą być interesującą możliwością dla dachówek ceramicznych. Ich solidność jest podobna i szacuje się ją na mniej więcej 100 lat. Co do dachówek betonowych możemy być przekonani o ich wytrzymałości, w końcu wybudowane wieloletnie konstrukcje takie jak mosty przetrzymały próbę czasu. Dachówki betonowe są też tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników. 
Dachówki betonowe – kiedy więźba nie jest perfekcyjna
Dachówki betonowe niwelują niedostatki powstałe w konstrukcji więźby, mogą wskutek tego pokryć wcześniejszą niedokładną pracę dekarza. Produkcja dachówek betonowych jest oszczędniejsza energetycznie dla fabryk. Dachówki betonowe uzyskuje się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. W przypadku dachówek ceramicznych do ich wytwórczości trzeba ponad 16 razy więcej energii.  
Dachówki betonowe są trochę mniej połyskliwe od tych ceramicznych. Są też troszkę bardziej porowate. Obecna technologia produkcji sprawia jednakże, że różnice w wyglądzie dachówek z różnych budulców są prawie, że niewidoczne. Jedynie wprawne oko może zauważyć różnice. 
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na gwarancję dachówek betonowych jest mrozoodporność. Dachówka powinna znieść następne cykle zamrażania a w dodatku odmrażania, to decyduje w wielkiej mierze o jej „żywotności”. Producenci dachówek betonowych zwykle dają gwarancję na 30 lat.  Producenci dachówek betonowych twierdzą, że z biegiem czasu coraz bardziej się utwardzają. Są nieugięte na pękanie a przy tym niekorzystne warunki atmosferyczne, jak intensywny deszcz oraz srogi mróz. 
Jednym z rodzajów dachówek betonowych są dachówki płaskie. Perfekcyjnie pasują one do nowomodnych budynków. Płaska dachówka lubi łatwe formy architektoniczne. Dachówki betonowe na ogół są w ciemnej gamie kolorystycznej, od czerni do grafitu. Można jednak znaleźć wzorniki w rustykalnej palecie kolorystycznej- od ceglanego do brązowego. Dachówki betonowe posiadają także warstwy antyzabrudzeniowe, dzięki czemu ich kolor, w miarę upływu czasu, nie płowieje. 
Wybór między dachówkami betonowymi, a ceramicznymi zależy od majętności portfela i osobistych upodobań, np. co do większego połysku bądź matowości dachówek. Dachówki betonowe dają masywny dach nad głową.


Możliwość komentowania jest wyłączona.