Pianka poliuretanowa jastrzębie zdrój

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest użytkowana a w dodatku nieodzowna w budownictwie jako artykuł uszczelniający, ale niewielu wie, że doskonale sprawdza się też w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – ponieważ o niej mowa – posiada więcej zastosowań, niż może się zdawać. Naturalnie najlepiej odnajduje się w celach, do których jest poświęcona, ale przy kapce inwencji sprawdzi się w wielu sytuacjach.
Pianka poliuretanowa posiada wspaniałe właściwości wiążące, a więc doskonale sprawdzi się jako klej. Małą ilość pianki rozprowadzamy na dwóch lepionych ze sobą nawierzchniach, które łączymy ze sobą i wyczekujemy do wyschnięcia.
Dziś nadzwyczaj dużo sprzedajemy poprzez sieć, a co się z tym wiąże, artykuł wysyłamy w paczkach. Nieraz pojawia się kłopot – jak zabezpieczyć kłopotliwe obiekty takie jak przykładowo smartfon, czy też sprzęty elektryczne przed uszkodzeniem podczas transportu. I tutaj z pomocą przybywa nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Z początku warto wyścielić pudełko, w którym będziemy przesyłać naszą rzecz folią spożywczą. Potem zapełniamy je do połowy pianką. gdy jest jeszcze plastyczna, ostrożnie ją uklepujemy, opakowujemy folią wysyłany przedmiot i dostosowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy kilka powłok folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i wypełniamy pianką resztę przestrzeni. Jak pianka wyschnie, wyciągamy ją, odwijamy z folii, umieszczamy we wnętrzu obiekt i wysyłamy. Prawda, że banalne?
Pianka montażowa wykorzystywana jest także w przemyśle motoryzacyjnym, a dokładniej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – hobbyści potrafią właśnie tym artykułem napełnić puste przestrzenie w karoserii samochodów, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować fantazji.
Naturalnie pianka poliuretanowa najlepiej odnajdzie się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, zapełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to wyłącznie niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna w dzisiejszym budownictwie i w każdym gospodarstwie domowym. 
W sklepach budowlanych osiągalne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem powinniśmy poznać się z instrukcją bezpieczeństwa a także urządźmy się w jednorazowy, komfortowy pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.