Pianka poliuretanowa tczew

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest stosowana a przy tym nieodzowna w budownictwie jako towar uszczelniający, ale niewielu wie, że doskonale sprawdza się też w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – bo o niej mowa – posiada więcej zastosowań, aniżeli może się wydawać. Oczywiście najlepiej sprawdza się w celach, do których jest poświęcona, ale przy kapce kreatywności sprawdzi się w wielu sytuacjach.
Pianka poliuretanowa ma doskonałe słuszności wiążące, a więc nienagannie sprawdzi się jako klej. Malutką ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą nawierzchniach, które łączymy ze sobą i oczekujemy do wyschnięcia.
Dziś bardzo dużo sprzedajemy poprzez sieć, a co się z tym wiąże, produkt wysyłamy w paczkach. Niekiedy pojawia się kwestia – jak zabezpieczyć łagodne przedmioty takie jak na przykład smartfon, lub urządzenia elektryczne przed uszkodzeniem w czasie przewozu. I w tym miejscu z pomocą przychodzi nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Najpierw powinno się wyścielić pudełko, w którym będziemy wysyłać naszą rzecz folią spożywczą. Potem zapełniamy je do połowy pianką. kiedy jest jeszcze sprężysta, delikatnie ją uklepujemy, osłaniamy folią wysyłany artykuł i przystosowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy kilka warstw folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i napełniamy pianką resztę przestrzeni. Jak pianka wyschnie, wyciągamy ją, rozwijamy z folii, układamy we wnętrzu przedmiot i wysyłamy. Prawda, że proste?
Pianka montażowa użytkowana jest także w przemyśle motoryzacyjnym, a precyzyjniej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – hobbyści umieją właśnie tym materiałem napełnić wolne przestrzenie w karoserii pojazdów, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować wyobraźni.
Naturalnie pianka poliuretanowa najlepiej sprawdzi się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, napełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko i wyłącznie niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna we współczesnym budownictwie i w każdym domu. 
W sklepach budowlanych poręczne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem musimy zaznajomić się z instrukcją bezpieczeństwa oraz wyposażmy się w jednorazowy, praktyczny pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

info