Poszycia dachowe gniezno

Najlepsze pokrycia dachowe

Budowanie domku to inicjatywa, która wymaga potężnego zaangażowania, wiedzy oraz kompetentnego doradztwa podczas kolejnych etapów pracy. Najważniejsze etapy budowy to w pierwszej kolejności fundamenty, na których podpierać się będzie cała konstrukcja, a następnie ściany, bo od materiału, z którego są wykonane i od dokładności przy ich wznoszeniu zależne jest na przykład ciepło w domku. Kolejne ważne etapy to stropy a przy tym dach.
Jeśli rozchodzi się o stropy, istotne jest, ażeby miały one odpowiednią nośność oraz sztywność, jednakże przede wszystkim izolacyjność.
Zaś dach stanowić będzie bardzo znaczącą ochronę dla naszego domu. Najistotniejszym jego zajęciem jest zabezpieczenie przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale zarazem zabezpieczenie wnętrza nie tylko przed zmykaniem ciepła, ale też przed zbieraniem się tam wilgoci.
Dach posiada więc do spełnienia dużo istotnych zadań i dlatego powinien być zbudowany pilnie oraz z właściwych surowców.
Przy budowie budynków jednorodzinnych, pośród najbardziej modnych pokryć dachowych, pojawiają się gonty bitumiczne, blachy a także blachodachówki, dachówki ceramiczne a także cementowe.
Za najbardziej mocne pokrycia dachowe uznaje się od wielu lat dachówki ceramiczne. Wprawdzie takie pokrycie będzie najcięższe a w dodatku najdroższe, ale zarazem piękne a przy tym cudownie nadające się do dachów o wielorakich kształtach.
Dachówki cementowe są także znane i z wyglądu niezwykle podobne do ceramicznych, a na ich korzyść przemawia to, że są od nich lżejsze a przy tym tańsze.
Jeżeli chodzi o gonty bitumiczne wyodrębnić powinno się głównie ich lekkość, dzięki czemu realizują swoją misję nawet wtedy, gdy budowa dachu nie jest zaadaptowana do dźwigania ciężkiego poszycia. Gonty bitumiczne to po prostu kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego, osiągalne na ogół w elastycznych pasach, które łatwo przystosować do kształtu dachu. Pasy gontu da się przykleić na każdą nierówność, nawet na stare poszycia dachowe.
Niezmiernie przychylnie używane, zarówno na dachy nowo wznoszonych budynków, ale również w czasie odbudowie sędziwych, są blachodachówki. Ich plusem jest fakt, że są tańsze a przy tym znacznie lżejsze od dachówki ceramicznej. Wadą tymczasem jest jej mniejsza odporność i to, że słabiej zmniejszają wrzask, a zatem deszcz, grad bądź wiatr będą bardzo słyszalne na poddaszu domku z takim pokryciem dachowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

klapy rewizyjne