Pianka poliuretanowa hajnówka

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest wykorzystywana a w dodatku konieczna w budownictwie jako budulec uszczelniający, ale niewielu wie, że fenomenalnie odnajduje się również w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – bowiem o niej mowa – posiada więcej zastosowań, aniżeli może się zdawać. Rzecz jasna najlepiej sprawdza się w celach, do których jest poświęcona, ale przy odrobinie kreatywności sprawdzi się w wielu sprawach.
Pianka poliuretanowa posiada wspaniałe cechy wiążące, zatem nienagannie odnajdzie się jako klej. Małą ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą pokrywach, które scalamy ze sobą i oczekujemy do wyschnięcia.
Współcześnie bardzo dużo sprzedajemy poprzez internet, a co się z tym wiąże, artykuł wysyłamy w paczkach. Niekiedy pojawia się kwestia – jak zabezpieczyć łagodne przedmioty takie jak na przykład smartfon, lub sprzęty elektryczne przed nadszarpnięciem podczas przewozu. I w tym miejscu z pomocą nadchodzi nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Na początku należy wyścielić pudełko, w którym będziemy wysyłać naszą rzecz folią spożywczą. Następnie zapełniamy je do połowy pianką. gdy jest jeszcze sprężysta, delikatnie ją uklepujemy, zawijamy folią wysyłany przedmiot i dopasowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy kilka powłok folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i napełniamy pianką resztę przestrzeni. Jak pianka wyschnie, wyciągamy ją, odwijamy z folii, układamy we wnętrzu artykuł i wysyłamy. Prawda, że bezproblemowe?
Pianka montażowa stosowana jest dodatkowo w przemyśle motoryzacyjnym, a ściślej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – zapaleńcy potrafią właśnie tym artykułem zapełnić wolne przestrzenie w karoserii pojazdów, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować wyobraźni.
Istotnie pianka poliuretanowa najlepiej sprawdzi się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, zapełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to zaledwie niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna w współczesnym budownictwie i w każdym domku. 
W sklepach budowlanych osiągalne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem powinniśmy zapoznać się z instrukcją bezpieczeństwa a także urządźmy się w jednorazowy, wygodny pistolet do aplikacji.
info


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Paulina Woźniak